Herunder finder du ansvarlige personer for nedenstående opgaver:

Opgaver Indebærende Ansvarlig
Maskiner 1: Sørg for maskineri kører og er klar til brug, eller find nogen der kan lave dem. Lars , Kristian Knudsen

 

 

 

Arbejdsdage Planlæg, indkald og stå for dem/uddel opgaver på facebook, indkøb af materialer osv. Jacob
Elektronik Sørg for det virker og alt er opsat til løb/find personer til opgaven. Jacob/TE
Svendborgbanen Sørg for den er iorden og planlæg med medhjælper Jesper G/mads bak
Rødmebanen Sørg for den er iorden og planlæg med medhjælper Mads Bak
Officials Sørg for der bliver opsamlet flagposter til løb

Samaritter

Jacob/Lars
Løb Bestil pokaler, politi tilladelser, tillægsregler Janne Andersen
Cafeteriet Ritte,
Sponsorater Sørg for sponsorater, søg og få dem Lars
Bestil generatorer til løb, Årlig bestilling af dem Ole H

CMS

Bestil græsslåning Årlig bestilling af dem Thomas Egebo
Tidtagning Hvem sørger for hvad + opload af events på mylaps. Jane Johansen

Janne Andersen

John Egholm

Tag sig af nye medlemmer Hver kontaktperson for nye medlemmer som kan videregive al information omkring det at være ny i klubben. Og lave information til hjemmesiden. Lars B
Opslag på facebook og hjemmesiden Jacob og Lars Jacob og Lars
Microbanen inkl. prøve-crosser Kontaktperson, baneansvarlig, udlån af prøve-crosser Nicolaj G og Kristian Knudsen
Kasser, licensansvarlig   Jane Johansen
Arrangør Planlæg prøv en crosser dag, arranger klubture til f.eks supercross, træningsdage i aulum mv. Daniel W, Mads Wulff

 

Kontaktoplysninger:

Navn E-mail TLF.: Funktion
Jacob Johansen Jacobjohansen278@gmail.com 53597050 Medlem
Mads Bak Madsbakhansen@hotmail.com 21258701 Medlem
Jan W. Nielsen Jan@autocentrum.dk 24478889 Suppleant
Jesper Gordon Jesperrohmann@gmail.com 60146015 Næstformand
Kristian Knudsen Kristianknudsen83@gmail.com 30707221 Medlem

Microbaneansvarlig

Thomas Egebo tebiler@mail.dk 20221021 Suppleant
Jane Johansen jane@gislevautohandel.dk 21277901 Kassér
Lars Birch Jensen larsbirchjensen@gmail.com 26335461 Formand
Daniel Wozniak daniel@wozniakmxracing.dk 31240485 Medlem
Nikolaj Gordon   31240485 Microbaneansvarlig
Mads Wulff Mads.wulff@outlook.dk 29609329 Medlem